Jesteś tutaj
Strona główna > Felieton > Na co zbiera Wes Anderson?

Na co zbiera Wes Anderson?

Wes Anderson i crowdfunding

wes

Lubię, gdy znani ludzie włączają się aktywnie w kampanie społeczne. Jeszcze bardziej, gdy dostrzegają potencjał finansowania społecznościowego i zaczynają z niego korzystać.

Pamiętacie Kochanków z Księżyca,  nosicie w domu czerwoną czapkę Stev’a Zissou, albo dresy Chas’a Tanenbauma z Genialnego Klanu? Gdy jeździcie pociągiem, to myślicie tylko o Darjeeling, a Wasza ulubiona animacja to Fantastyczny Pan Lis? To pewnie zaciekawi Was fakt, że Wes wreszcie zdradził więcej szczegółów na temat produkcji, nad którą obecnie pracuje, a zrobił to w… prowadzonej przez siebie kampanii crowdfundingowej!

Nowy film nakręcony będzie w technice stop motion (tak jak Fantastic Mr Fox), jego tytuł to Isle of Dogs, a swoich głosów dla postaci udzielą m. in. Edward Norton (którego widzicie na filmie za Wesem), Bill Murray, Scarlett Johansson, Tilda Swinton, Frances McDormand, Liev Schreiber, Yoko Ono, Kunichi Nomura, Akira Ito, Akira Takayama, Koyu Rankin, Courtney B. Vance – Łał!

Chcesz ich spotkać i wziąć udział w projekcie Wesa Andersona podkładając głos pod jedną z psich ról? Masz jeszcze 27 dni, by dać sobie taką szansę 😉

Co możesz dostać od Wes’a?

Wes postanowił wesprzeć fundację Martiina Scorsese -Film Foundation – organizację non-profit zajmującą się ochroną i zachowaniem historii kina. Fundacja pomogła przywrócić z archiwów i pracowni prawie 700 filmów, które zostały udostępnione publiczności, promuje kino na festiwalach i w instytucjach zajmujących się edukacją, ma nawet swój własny program edukacyjny, poprzez który uczy młodych ludzi historii kina i filmu.

Jak wesprzeć fundację? Nic trudnego – wystarczy wejść na stronę crowdrise.com, albo bezpośrednio TU i dorzucić od siebie 10$, albo więcej. W zamian Wes oferuje wspomnianą wyżej możliwość pracy na planie i udziału w produkcji (dla szczęśliwego/ej, wylosowanego/ej wspierającego/ej), otrzymanie filmowej figurki, albo DVD z podpisem Andersona.

we3

Chyba nie ma na co czekać 😉

Komentuj
Weronika Zawadzka
Zwolenniczka oddolnego organizowania się, mocy i zasięgu wspólnego działania, aktywizmu społecznego i kooperatyw. W PolakPotrafi czuwa nad projektami społecznościowymi i kulturalnymi. Miłośniczka idei emancypacyjnych, warzyw i swojego psa - Ufo.
Top