Jesteś tutaj
Strona główna > Projekty > Wydaj Kalendarz Fundacji Kapucyńskiej!

Wydaj Kalendarz Fundacji Kapucyńskiej!

Wesprzyj Projekt Fundacji Kapucyńskiej – pomóż wydać kalendarz na rok 2017

xxx
Kalendarz jest również cegiełką na budowę Kapucyńskiego Ośrodka Pomocy dla ubogich i bezdomnych. Miejsca, w którym będziemy pomagać mądrze, aby przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu. Zastąpi ono jadłodajnię, która funkcjonuje od 20 lat w XVII wiecznych podziemiach kościoła Braci Mniejszych Kapucynów przy ulicy Miodowej.

yyy

O Fundacji:

Fundacja jest grupą osób zgromadzonych przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów, aby wspierać ich wieloletnią działalność charytatywną swoją pomocą. Od 20 lat bracia prowadzą przyklasztorną Jadłodajnię dla bezdomnych i ubogich mieszkańców Warszawy. Z jadłodajni korzysta codziennie około 250-300 osób. Przyjazna atmosfera i oddanie wolontariuszy sprawiają, że mogą poczuć się tu prawie jak w domu.

Działalność charytatywna Braci Mniejszych Kapucynów nie ogranicza się jednak tylko do wydawania posiłków. Ludzie bezdomni mogą tu skorzystać z bogatej oferty przygotowanej dla nich przez Braci, m.in.:

pomoc psychologiczna,

warsztaty socjoterapeutyczne,

wspólnota duszpasterska,

wsparcie duchowe.

Wejdźcie na stronę projektu:

https://polakpotrafi.pl/projekt/kalendarz-2017-fundacji-kapucynskiej

i włączcie się! Na wszystkich czekają nagrody!

Komentuj
Magdalena Komur
Najwięcej satysfakcji daje jej uszczęśliwianie innych. Sposób na to odnalazła w teatrze, z którym przygodę zaczęła już w podstawówce i od tego czasu nieprzerwanie dostarcza innym radości ze sceny. Zawsze zaangażowana w działania z ludźmi. Lubi szukać nowych niesztampowych rozwiązań i nie boi się eksperymentów. Od 2016 roku #crowdfundingHEROine w zespole PolakPotrafi.pl, najmłodsza w zespole. Lubi mierzyć się z trudnymi tematami, nie ma dla niej tabu. Można powiedzieć, że prowadzi podwójne, a nawet potrójne życie aktorki, studentki i koordynatora projektów i każdy się zastanawia kiedy ma czas się wyspać. Zawsze tłumaczy, że to dlatego, że aktor ma to szczęście, że może żyć kilka razy w ciągu jednego życia.
Top